Hlavní stran a- Logo e-kos

Komunikace Osob s postižením Sluchu

Hovor s přepisem na libovolné číslo

Hovor s přepisem na libovolné číslo
E-kos > Blog > Zobrazte si při návštěvě přepis na televizoru

Při návštěvách dělám to, že spustím na tabletu (nebo mobilu) přepis automatem. Buď eScribeDroid, od sociální firmy Transkript, nebo Okamžitý přepis od Google, tablet (nebo ten mobil) položím na stůl a promítám jeho obrazovku na televizoru.
Televizor je v pokoji takový dominantní a všichni vidí, co to píše. Mohou tedy případně opravit a nevypadá to hlavně, jako šeptání. Tak totiž působilo to, když mi někdo psal na papír a ostatní neviděli, co mi je psáno, jestli to třeba nejsou nějaké pomluvy.

esd-televize.jpg, 415kB
eScribeDroid propojený s televizí

okamzity-prepis-televize.jpg, 415kB
Okamžitý přepis propojený s televizí

Dobře se tak prohlíží i fotky v mobilu. Jednak jsou na televizoru velké a druhak všichni vidí fotku a nemusí se předávat mobil. Následuje krátký návod, jak propojení zrealizovat.

Ze všeho nejdříve, musí být obě zařízení spárována. A protože mám Samsung (tablet, mobil i televizi), tak návod z webu Samsung:
Nejrychlejší cestou je spuštění funkce Smart View z oznamovací lišty Vašeho telefonu. Po spuštění budou vyhledány televize, které se nacházejí na stejné WiFi síti jako Váš telefon. Stačí vybrat televizor ke kterému se chcete připojit, spojení proběhne automaticky. Spustí se režim sdílení obrazovky. Stačí nalistovat obsah který chcete promítnout na televizi, například v galerii. Druhou možností je sdílení obrazovky prostřednictvím aplikace Samsung SmartThings. Ta po úvodním spárování umožňuje sdílení obrazovky i bez nutnosti obou zařízení ve stejné síti WiFi. Stačí u vybraného televizoru klepnout na ikonu Další a vybrat Zrcadlení obrazovky. Pokud je televize zapnutá dojde automaticky k vybrání nevhodnější metody propojení a dojde ke spuštění režimu sdílení obrazovky.
Nenechte se zmást názvy jako „Smart View“, „SmartThings“, „RemoteAcess“ a podobně. Každý výrobce tomu říká jinak a mají i různé překlady do češtiny. Princip je však stejný.

A já to dělám takto, přes RemoteAcess.

1/6
Na dálkovém ovladači stisknu tlačítko „home“ vyberu zdroj (a) Remote Acess (b)tv-prepis-01.png, 315kB

2/6
Sdílet obrazovku
tv-prepis-02.png, 315kB

3/6
Na zařízení spustím Smart View (viz nápisy na obrazovce).tv-prepis-01.png, 315kB

4/6
Na zařízení spustím Smart View (zatáhnu „roletku 2x, aby se objevila ikona pro spuštění).tv-prepis-01.png, 315kB

5/6
Vyberu televizor
tv-prepis-01.png, 315kB

6/6
A je to!
tv-prepis-01.png, 315kB

Napadla mě „šílenost“. Pokud máte někdo televizor (nebo set top box) s Androidem, tak nainstalovat „Okamžitý přepis“ a pokud by se k televizoru připojil mikrofon, mohlo by to dobře fungovat při návštěvách.
Jestli to vůbec jde, netuším. Nemám to jak vyzkoušet.

——————————————————
Autor: Ladislav Kratochvíl
zcela ohluchlý ve svých 40 letech, v roce 2003, autor a provozovatel webu zabývajícím se postižením sluchu www.kochlear.cz, redaktor portálu Helpnet (monitoring médií), člen Odborné komise pro skryté titulky při ASNEP a pravděpodobně nejčastější uživatel přepisu automatem v ČR.
——————————————————-